Search
  • Betina Film Festival

Objavljen FILMSKI PROGRAM 2020.

Updated: Aug 27

Zavirite u program i pripremite se za čak 41 kratkometražni hrvatski i međunarodni film i dva dugometražna filma izvan konkurencije.Treće izdanje Betina Film Festivala traje pet dana, od utorka 1. do subote 5. rujna. Posjetitelji će besplatno moći pogledati kratkometražne filmove na čak četiri lokacije u 12 projekcijskih blokova!

Nakon svečanog otvaranja festivala 1. rujna u 20:00 u Kinu Riva slijedi blok hrvatskog kratkometražnog dokumentarnog i igranog filma u kojem igraju uradci Rina Barbira (Druker), Lucije Ane Iljić (5.4), Ivana Koromana (Kontrapunkt), Hrvoja Wachtera (Slučaj žutog tulipana) i Renate Poljak (Još jedan odlazak).


Ove godine zbog ograničenog broja gledatelja simultano počinje još jedna projekcija u Kinu PIICB s uratkom Tomislava Šobana (Krhko), Nine Violić (Janje), Aide Vidan (Ruke naše) i Borne Zidarića (Baka).

U Kinu PIICB 2. rujna s početkom u 20:00 sati prikazat će se blok međunarodnih igranih i dokumentarnih filmova redatelja Sergeja Vlasova (Soba-chanovo jutro),


Nikole Stojanovića (Šerbet), Dekela Berensona (Anna), Rodriga Sopene i Joane Solnad (Protupožarni aparat), Emmanuela Rondeaua (Bizon), Arthur Cautya (Posljednja videoteka) i Mathilde Babo i Zoe Rossion (Ćelija 364).


Drugi festivalski dan rezerviran je i za hrvatske i međunarodne kratkometražne dokumentarne filmove u Kinu Muzej. Projekcija započinje filmom redateljice Ines Jokoš (Izlazite li vanka?), zatim Dušana Vulekovića (Južina), Sunčice Ane Veldić (Osoba), Inese Antić (Program tvog kompjutera) i Lane Bregar (Vidim u mraku).


Trećeg dana, otvaramo s projekcijom animiranih hrvatskih i međunarodnih filmova za djecu redateljice Evegnije Golubeve (Vještica i beba), Tihonija Brčića (Jež bodljikavko) i Santiaga Aguilere i Gabriela Monreala (Dječak i planina).

Nastavljamo s večernjom projekcijom hrvatskih kratkometražnih igranih filmova u Kinu Trg redatelja Luke Hrgovića i Dina Juliusa (Slice of life), Filipa Mojzeša (Groblje slonova) i Jakova Nole (Kućica). Nakon kratkomtrežnog bloka, slijedi dugometražni dokumentarni film izvan konkurencije redatelja Ivana Šarića (Naš Hajduk: Projekt jedne ljubavi). Petak 4. rujna započinjemo s animiranim blokom međunarodnog filma redatelja Antjea Heyna (Mačji odmor), Marine Moshkove (Pokrivač) i Angele Steffen (Krpeni pingvin).


Očekuje nas i dnevna projekcija u Kinu PIICB hrvatskih kratkometražnih igranih i dokumentarnih filmova redatelja Zorana Stojkovskog (Valcer za 1. maj), Mladena Stanića (Glava u balunu), Karla Voriha (Mila), Hrvoja Wachtera (Franka) i Karla Gagulića (Brod u boci).


Večernja projekcija u Kinu Riva u morskom je tonu i počinje filmom redateljice Judite Gamulin (Sedra), Josipa Lukića (Južno voće) i Silve Ćapin (Njemački inat), nakon koje slijedi međunarodni igrani blok redatelja Anthonija Ntija (Laku noć), Georgija Unkovskog (Naljepnica) i Charlija Mantona (1. studenog).




Nakon svečanog zatvorenja trećeg Betina Film Festivala i proglašenja pobjednika u svojim kategorijama, u Kinu Riva prikazat će se dugometražni film izvan konkurencije redatelja Jure Pavlovića (Mater).


O najboljim filmovima u natjecateljskom programu kratkometražnog filma odlučivat će žiri u sastavu: producentica Maja Gros te filmski kritičari Marko Njegić i Ivica Perinović.



Detaljnije opise navedenih filmova pronađite na službenoj stranici festivala.



#baff2020 #betinafilmfestival #namladimafilmostaje


473 views

©2019 by Betina Film Festival